späť

LENOVO TAB M10

Množstvo funkcií v klasickom tele. Aj takto by sa dal veľmi v skratke opísať Lenovo Tab M10. Ako nám už názov napovedá, tablet disponuje 10,1 palcovým displejom a vďaka FHD rozlíšeniu a dvom predným reproduktorom s technológiou Dolby Atmos® vám prinesie zážitok ako v kine.

VÝKON ZARIADENIA

Procesor Snapdragon 450 je hlavou M10 a v spolupráci s Android Oreo tvoria dobre fungujúci pár, vďaka ktorému vám tablet umožňuje jednoduchú prácu, ale aj zábavu. Práve zábava je dominantnou črtou pre Tab M10.  5 Mpx zadný a 2 Mpx predný fotoaparát vám dovoľujú fotiť, skypovať, či uskutočňovať videohovory odkiaľkoľvek.  Neodmysliteľnou funkciou fotoaparátu je tiež snímanie QR kódov. Tento tablet je výnimočne ľahký a tenký. S hrúbkou len 8,1 mm a váhou 480 g sa zmestí kamkoľvek, takže sa výborne hodí na cesty. Naviac sa veľmi pohodlne drží v rukách.

V základnej výbave ponúka 2 GB RAM a 16 GB interného úložiska, ktoré je možne rozšíriť SD kartou až do 256 GB, čo je už vhodné aj na ukladanie filmov. Dostupná je verzia s LTE, ale aj čierne a biele prevedenie.

Zdroj: MARSANN IT

KOMPATIBILITA

USB-C a výstup na slúchadlá sú samozrejmosť. V dolnej časti nájdete aj takzvaný „pogo pin“, s ktorým M10 jednoducho zapojíte na doplnkový hardvér, ako je Lenovo Smart Dock s Amazon Alexa hlasovým ovládaním. Vďaka tomuto docku sa tablet transformuje na inteligentné zobrazovacie zariadenie s plnohodnotným obrazom a plným zvukom. Spojenie tohto tabletu a docku vám poskytuje možnosti jednoduchého ovládania, preto ho môžete využívať aj na riadenie ostatných zariadení inteligentnej domácnosti.

Lenovo Tab M10 + Lenovo Smart Dock Zdroj: Lenovo

UŽITOČNÝ SYSTÉM

Samotný systém Android Oreo zostal nezmenený, no netreba zabúdať, že on sám má v sebe zaujímavé a hlavne užitočné funkcie. M10 obsahuje takzvaný produktívny mód. Tato funkcia prepne tablet do režimu, ktorý je podobný ako operačný systém počítača. Tento typ módu sa najlepšie ovláda pomocou klávesnice a myšky. Detský mód je výbornou funkciu pre domácnosti s deťmi. Už sa nemusíte báť o to, čo vaše deti robia na tablete počas vašej neprítomnosti. K Lenovo Tab M10 je dostupné široké spektrum príslušenstva od ochranných fólii, obalov, až po odolný detský obal.

Zdroj: MARSANN IT

 

Lenovo Tab M10 je dobrý výber pri kúpe tabletu do domácnosti, na zábavu, ale aj jednoduchú prácu. Hardvérovo tablet postačí na nenáročnejšie aplikácie a hry, ale nie je to herné zariadenie. Softvér nie je zbytočne preplnený nepotrebnými funkciami. Pravé naopak, jeho jednoduchosť a ľahkosť sú v dokonalej rovnováhe.

Technické parametre Lenovo Tab M10

Procesor: Qualcomm Snapdragon 450 Batéria: 4850 mAh
Kompatibilita: USB-C, Bluetooth®, Pogo Pin, LTE voliteľné Pamäť: až 3 GB/až 32 GB + až 256 GB micro SD karta
Displej: 10,1″ displej s rozlíšením FHD a technológiou IPS EAN: ZA480108CZ