späť

LENOVO ThinkPad mení svet

Notebook ThinkPad bol v centre digitálnej revolúcie, ktorá zmenila milióny životov na celom svete a umožnila prístup ľudí k ich dokumentom, fotkám a iným údajom, a to prakticky odkiaľkoľvek. Viac ako 100 miliónov zariadení bolo predaných od ich uvedenia na trh v roku 1992. ThinkPady zohrali dôležitú úlohu v rukách NASA, pri prieskume vesmíru a na medzinárodných vesmírnych staniciach.

No to ani zďaleka nie je všetko. Tieto notebooky sprevádzali prieskumníkov, ktorí prechádzali po celej dĺžke rieky Níl a boli spoločníkmi pri dobýjaní Mount Everestu, najvyššej hory sveta. Takmer všade, kde sa dialo niečo dôležité a pokrokové, stretávame práve notebooky z tejto úspešnej rady.

Legenda zostáva

Už je to 27 rokov od uvedenia tejto jedinečnej rady na trh, no Lenovo ThinkPad napreduje ďalej raketovou rýchlosťou. Dokáže uspokojiť aj toho najnáročnejšieho používateľa, pretože skutočne neexistuje konfigurácia, ktorú by vám nepriniesol. Ľudia po celom svete, ktorí ThinkPady používajú, na ne nedajú dopustiť. Je to práve pre kombináciu vlastností a možností, ktoré sú pre ne charakteristické.

lenovo-thinkpad-notebook-univerzalny-vodoodolny
Zdroj: Lenovo

Prečo Lenovo ThinkPad?

ThinkPady ponúkajú obrovský prínos pre akúkoľvek firmu, ktorá chce investovať do rýchlosti, spoľahlivosti, pohodlia a bezpečnosti. Ich inovácie predstavujú kľúčové obchodné riešenia, ktoré umožňujú zvýšiť produktivitu a zároveň znížiť celkové náklady na podnikanie. Spomenieme niektoré z hlavných výhod ThinkPadov:

  • Odolnosť

Jedným z obrovských pozitív je práve ich odolnosť, ktorá chráni počítač pred poškodením počas prepravy. K tomuto slúžia rôzne ochranné prvky, ako napríklad pevné disky namontované na ohyb alebo systém aktívnej ochrany, ktorý funkcionalitou pripomína airbag – takže váš disk je chránený aj pri nečakanom páde. Ďalšou vlastnosťou je mimoriadna vodoodolnosť klávesnice a celkové využitie rezistentných materiálov.

  • Konektivita

Pre profesionálnych používateľov je obrovskou výhodou tejto rady vstavaný dokovací port, ktorý umožňuje pripojiť notebook jedným krokom ku všetkým zariadeniam na stole. Spolu s dokovacím portom sa na zariadení nachádzajú všetky ostatné porty, ktoré sú potrebné pri vykonávaní pracovných činností.

  • Ikonický dizajn

Tradičný čierny dizajn spolu s červeným trackpointom a ergonomickou klávesnicou sú už legendou vo svete notebookov. Súčasnou novinkou je strieborné prevedenie, ktoré predstavuje elegantnejší vzhľad.

  • Ochrana a bezpečnosť dát

Niektoré ThinkPady disponujú integrovanou čítačkou odtlačkov prstov, password managerom, čím zvyšujú ochranu dát pred zneužitím. Okrem toho majú vstavanú technológiu ThinkVantage, ktorá obsahuje funkcionalitu pre záchranu a obnovu dát. Tá umožňuje získať stratené dáta v prípade nečakaných udalostí.

  • Inovatívne technológie

Nové rady ThinkPadov vždy prichádzajú spolu s najnovšími dostupnými technológiami a inováciami na trhu.

thinkpad-vyskum-vesmir-lenovo-notebook-geologia-archeologia-zena-stetec-klobuk
Zdroj: Lenovo

Ikonický dizajn, nadštandardný výkon a legendárna spoľahlivosť sú dôvodmi, prečo si zaobstarať práve túto radu notebookov. Už si len stačí vybrať ten, ktorý vám najviac zapasuje.