späť

MARSANN RUNNING TEAM Zimná ČSOB bežecká séria

Možno ste netušili, ale aj MARSANN IT má svoj bežecký tím. Hoci je zimné obdobie náročnejšie, piati z nášho tímu sme sa rozhodli spestriť si ho účasťou na zimnej ČSOB bežeckej sérii. Celkovo ju tvorili štyri preteky, pričom boli na výber dve dĺžky trate 5 km a 10 km. Prvý z behov sa konal v polovici decembra v Líščom údolí a znamenal pre nás veľmi ťažkú skúšku. Konal sa totiž hneď na druhý deň po vianočnom večierku. A dalo nám to poriadne zabrať, ale našťastie sme to všetci zvládli.

Druhé kolo, ktoré sa konalo začiatkom januára, môžeme označiť za ozajstnú zimnú akciu. Teplota sa pohybovala okolo -5 stupňov a podmienky na trati sťažovala nádielka snehu, ktorá napadla v noci pred pretekom. No v porovnaní s behom po vianočnom večierku, neboli pre nás tieto nástrahy vôbec tak ťažké 😊 Tretie kolo bolo situované do Petržalky, kde sme absolvovali 10 kilometrový okruh v oveľa príjemnejšom počasí, a to aj napriek tomu, že bol len začiatok februára.

Veľké finále celej série sa premiestnilo na breh Dunaja pri OC Eurovea. Konalo sa začiatkom marca, avšak počasie tomu veľmi nezodpovedalo. Desať kilometrovú trať sme si odbehli v chladnom a veternom počasí, ale stálo to za to. V cieli nás čakal super pocit zo zvládnutia celej série.

Z MARSANN Running tímu sa počas celej série najviac darilo kolegovi Janovi, ktorý si utvoril aj svoj nový osobný rekord na 10 km trati. Zahanbiť sa nedali ani ostatní členovia tímu a počas celej série podávali solídne výkony.

Pre nás všetkých to bola super akcia, na ktorej sme si dobre zašportovali, odreagovali sa a navzájom sa medzi sebou aj poriadne vyhecovali k čo najlepším výkonom. Všetci sme sa zhodli, že o rok si túto akciu určite zopakujeme 😊

Jano B. : „ ČSOB zimná séria bola pre mňa príjemným spestrením zimnej futbalovej prestávky a hlavne prípravou na blížiaci sa ČSOB polmaratón. Každý pretek bol zaujímavý, ale ako každý kto nerád prehráva,  držal som sa hesla: „Nie je dôležité zúčastniť sa, ale vyhrať!“, a to sa minimálne v rámci MARSANN Running Teamu podarilo. “
Miro J. : „ Bolo super. Pôjdem aj nabudúce. “
Peter N. : „ Páčiť sa mi páčilo, aj keď pocity boli zmiešane, keďže jeden pretek bol po párty, ďalší bol v náročných podmienkach (Železná). Hlavné je, že sme celú sériu v poriadku zvládli a teším sa na pokračovanie. “

Zhrňme si to v číslach

• Členovia nášho MARSANN Running Teamu celkovo za zimnú ČSOB bežeckú sériu zabehli dokopy 130 km v celkovom čase 11 hodín 1 minúta a 10 sekúnd.
  • Najlepší čas na 10 km dosiahol Janko B. 44 minút a 47 sekúnd.