späť

MOTOROLA MOTO G7 Smartfón bez kompromisov

Dizajn, minimalistický výrez v tvare slzy, funkcionalita, fotoaparát, rýchlonabíjanie, Moto akcie. To je len mala ochutnávka toho, čo v sebe skrýva novinka Motorola Moto G7 Plus.

V úvode by som poukázal na typický Motorola dizajn, ktorý je pri tomto modeli vo veľmi elegantnom spracovaní. Prednú aj zadnú časť smartfónu tvorí sklo Gorilla Glass 3, ktoré je vodoodpudivé a zabezpečuje tak vyššiu ochranu smartfónu, najmä odolnosť voči vode a prachu.

Elegantný dizajn podčiarkuje fingerprint umiestnený na zadnej strane, doplnený o gravírované logo M. Netreba zabudnúť ani na jack výstup, ktorý je stále k dispozícii v dolnej časti. Vedľa neho je konektor USB-C, ktorý ponúka možnosť 27W rýchle nabíjanie. Vďaka tomu sa telefón nabije 0% na 80% za pol hodinu. Stereo zvuk zabezpečujú 2 reproduktory, jeden v dolnej časti, druhý je šikovne skrytý v slúchadle. Zvuk z telefónu umocňuje technológia Dolby Audio, pre čo najlepší zážitok z počúvania hudby a sledovania videí.

DISPLEJ A FOTO

Pri sledovaní videí, filmov alebo čítaní mailov oceníte displej veľkosti 6,2“ s pomerom strán 19:9 a rozlíšením 2160 x 1080 px. Displej pokrýva väčšinu prednej strany a napriek technológii IPS má výbornú svietivosť aj na priamom slnku. Na displeji tiež nájdete minimalistický výrez v tvare slzy, ktorý poskytuje priestor pre predný fotoaparát.

Selfie za akýchkoľvek svetelných podmienok vám umožní 12 Mpix rozlíšenie predného fotoaparátu. Zadný duálny fotoaparát s rozlíšením 16Mpix a 5Mpix a dokonalou optickou stabilizáciou zabezpečí dokonale ostré fotky s krásnymi živými farbami. Portrétový režim dovoľuje odstrániť pozadie a Google lens priamo vo fotoaparáte rozpoznáva objekty, vďaka čomu si budete môcť zistiť o objekte, ktorý fotíte, zaujímavé informácie. Tiež poskytuje možnosť nahrávania videí v rozlíšení 4K.

 

Zdroj: MARSANN IT

VÝKON

Procesor Snapdragon 636 zabezpečuje plynulý chod operačného systému Android 9 Pie, ktorý je dokonale odladený. Vďaka tomu sa telefón nezasekáva a zvláda aj náročné úlohy. Výbava 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska ponúka dostatok úložného priestoru a v prípade, ak je tento priestor nepostačujúci, je možné rozšíriť úložisko micro SD kartou až na veľkosť 512 GB. Slot na SIM kartu je oddelený od slotu na micro SD kartu, čo umožňuje súčasne využívať dve Sim karty a aj jednu micro SD kartu.

 

FUNKCIONALITA A KONEKTIVITA

Súčasťou operačného systému sú návykové Moto akcie. Poznáte ich? Stačí, ak telefónom dva krát zatrasiete a spustí sa svetlo blesku. Otočením telefónu v dlani o 180 stupňov sa aktivuje fotoaparát, alebo potiahnutím tromi prstami po obrazovke si rýchlo vytvoríte screenshot. Moto akcie prinášajú aj užitočné funkcie, ako „Moto Display“ či „nočná obrazovka“, ktoré vám uľahčia a spríjemnia využívanie zariadenia.
Wifi či Bluetooth sú samozrejmosťou, no nechýba ani NFC, ktoré sa hodí na bezkontaktné platby telefónom alebo rýchle spárovanie telefónu s reproduktorom, počítačom alebo iným zariadením.

 

Zdroj: MARSANN IT

PREČO MOTOROLA MOTO G7?

Ak hľadáte zariadenie do 300€, Motorola Moto G7 Plus je určite dobrá voľba. Ponúka zaujímavú funkcionalitu, dobrý výkon, výdrž batérie a elegantný dizajn.

TECHNICKÉ PARAMETRE ThinkPad L390

Procesor: Qualcomm Snapdragon 636
Displej: 6,2″ Max Vision, FHD + 2160 x 1080px IPS 19:9
Pamäť: 4GB/64GB + až 512GB SD card
Fotoaparát: 16 Mpix + 5 Mpix Duálny
Batéria: 3000 mAh, 27W Turbo power nabíjanie
EAN: 723755131385