späť

LENOVO THINKPAD L390 novinka medzi pracovnými zariadeniami

Lenovo ThinkPad L390 je kompaktný notebook určený najmä do pracovného prostredia a zároveň jeden z cenovo dostupnejších modelov. L séria je všeobecne považovaná za vstupnú bránu do sveta ThinkPadov, no aj napriek svojej nižšej cene ponúka vyhľadávané vlastnosti ThinkPad notebookov, ako sú vysoká kvalita prevedenia, legendárna spoľahlivosť, vodoodolná klávesnica a rôzne bezpečnostné funkcie. Tvoria ju zväčša zariadenia so 14“ respektíve 15,6“ displejom. Napriek tomu nová L390 ponúka 13,3″ displej a naviac je jedným z prvých Lenovo notebookov, v ktorých bol použitý procesor Intel Whiskey Lake.

Zdroj: MARSANN IT

 

PRÁCA V KANCELÁRII ALEBO NA CESTÁCH?

ThinkPad L390 je predurčený na prácu v office, ale vďaka svojím kompaktným rozmerom je výborným spoločníkom aj na cestách. Moje slová potvrdzujú na jednej strane jeho fyzikálne vlastnosti a to predovšetkým váha na úrovni 1,46 kg a na druhej strane skvelá 14 hodinová výdrž batérie s podporou rýchleho nabíjania. Prostredníctvom tejto funkcie je možné za 1 hodinu nabíjania získať až 80% kapacity batérie. Naviac si záujemca vie notebook značne prispôsobiť svojím predstavám a to vďaka jeho voliteľným vlastnostiam. Jednou z týchto vlastností je aj farba, kde sú na výber dve prevedenia: čierna a strieborná.

 

Zdroj: MARSANN IT

MOŽNOSŤ EDITOVAŤ SI ZARIADENIE PODĽA POTRIEB

V ponuke sú na výber celkovo tri typy zobrazenia. Cenovo najdostupnejší displej je v rozlíšení HD s TN technológiou. Ďalšie dva sú vo FHD rozlíšení s IPS technológiou. Jediným rozdielom je, že prácu s ThinkPad L390 si môžete uľahčiť a vybrať si viac dotykovú verziu obrazovky. Všetky varianty displeja sú vyhotovené v prevedení Anti-glare a so svietivosťou 250 nitov. Pri displeji by som určite odporučil priplatiť si za drahšiu FHD verziu. Ďalšou voliteľnou možnosťou je biele LED podsvietenie klávesnice, ktorá veľmi dobre poslúži pri práci v horších svetelných podmienkach.

VÝKON A KONEKTIVITA

Novinku L390 nájdete v ponuke s procesormi 8. generácie Intel Core i3 až i7 s vPro™. Dokopy s pamäťou DDR4, ktorú je možné rozšíriť až do 32GB a Pcle SSD diskom do 512GB bude multitasking pre toto zariadenie hračkou. Grafický výkon zabezpečuje integrovaná Intel UHD Graphics 620. Podľa môjho názoru nájdete na tomto zariadení z hľadiska konektivity všetko, čo budete potrebovať. Čo sa týka portov L390 ponúka 2 x USB, 2 x USB-C, port pre slúchadla a mikrofón, čítačku kariet, HDMI a RJ45. Ďalšie bezdrôtové možnosti pripojenia sú v podobe dvojpásmového pripojenia AC 8265 2×2, Bluetooth 4.1 a NFC.

Zdroj: MARSANN IT

 

Zdroj: MARSANN IT

 

VAŠE DÁTA ZOSTANÚ V BEZPEČÍ

O zabezpečenie vašich dát nemusíte mať ani najmenšie obavy. Postarajú sa o ne bezpečnostné prvky typické pre ThinkPad zariadenia – dedikovaný čip TM 2.0 a čítačka odtlačku prsta. Pomocou čítačky odtlačku prsta sa viete prihlásiť oveľa rýchlejšie, ako keby ste písali heslo a naviac je to aj spoľahlivejšie riešenie. Notebook je tiež vybavený slotom pre bezpečnostný zámok Kensington Lock.

Zdroj: MARSANN IT

PRE KOHO JE URČENÝ THINKPAD L390?

Ak hľadáte notebook na prácu s dostatočným výkonom, maximálnym zabezpečením a dlhou výdržou batérie, tak práve ThinkPad L390 môže byť tou pravou voľbou. Notebook je vhodný na prácu v kancelárii, kde ho môžete využiť aj s kompatibilnými dockmi. Na druhej strane je vďaka jeho kompaktným rozmerom vhodným spoločníkom na cesty, kde poteší hlavne výdrž batérie. Nová L390 by podľa môjho názoru mohla byť zaujímavou voľbou aj pre študentov. Prináša totiž výhody notebookov ThinkPad a zaujímavé vlastnosti v slušnej cene, ktorá začína na úrovni od 779 € s DPH.

TECHNICKÉ PARAMETRE ThinkPad L390

Procesor: 8. generácia Intel Core i3 – i7 Dátové mechaniky: bez dátovej mechaniky
Grafika: Intel UHD Graphics 620 Fyzikálne vlastnosti: 1,46 kg /321,8 x 224,2 x 18,8 mm
Pamäť: max 32GB / 2400MHz DDR4 Batéria, adaptér: Lithium-Ion 45Wh / 65W USB-C
HDD: max 512GB PCle SSD Operačný systém: Windows 10 Pro
Displej: FHD IPS, Anti-glare, 250 nits Materiál: aluminum / plast